نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده ای

پیشرفت و گسترش صنعت در حالی که رفاه و پیشرفت را برای جامعه به دنبال دارد، مشکلات زیادی نظیر آلودگی زیست محیطی را نیز به همراه دارد که در این راستا فعالان صنعت بیشترین مسئولیت را برای رفع این مشکلات بخصوص حفظ محیط زیست برعهده دارند. همان طور که قابل مشاهده است میدانیم که بخش عظیمی از ناوگان حمل و نقل جاده ای کشورمان نظیر کامیون، کامیونت، تریلی، کشنده فرسوده و عمر زیادی دارند و به دلیل سطح پایینی از تکنولوژی میزان زیادی از آلودگی را وارد هوا کرده و این امر باعث شده است که علاوه بر آلودگی و میزان مصرف سوخت بالا، هزینه حمل ونقل و کالا نیز افزایش یابند.

نوسازی حمل‌ و‌ نقل جاده ای باعث  اشتغال زایی، کاهش مصرف سوخت و کاهش آلودگی هوا می شود. در شرایط کنونی حدود 21 هزار دستگاه کامیون شامل 19 هزار ناوگان باری سبک و 2 هزار ناوگان باری سنگین و نیمه سنگین با عمر 25 سال در کشور تردد می کنند که این امر باعث شده در سال های گذشته بزرگترین معضل را برای هوای کشور ایجاد کند.

طرح نوسازی ماشین آلات سنگین باعث شده تا خودروهای فرسوده را از صنعت حمل و نقل کشور خارج زیرا امروزه خودروهایی با عمر 70 سال در کشور وجود دارند که بزرگترین ضرر را به مردم و آرامش آن ها زده .طرح نوسازی ناوگان حمل ونقل جاده ای طرحی است که در راستای بهینه سازی مصرف سوخت و نیز حفظ محیط زیست می باشد که منجرب ان شده تا این میزان صرفه جویی به همان نسبت صادرات و در امد ارزی کشور را نیز بیشتر کند.

 

پایه اصلی طرح نوسازی ناوگان حمل ونقل جاده ای مربوط به ارتقا توان و کیفیت صنعت ترانزیت و جاده ای کشور می باشد اجرای این طرح ملی به این معنا می باشد که همه سازندگان و تولید کنندگان خودروهای سنگین و نیمه سنگین در کشور باید تمام توان و ظرفیت های تولید خود را به میدان صنعت خودرو بیاورند. تمام این مشکلات ذکر شده در بالا دلیلی شده است که مسئولین کشور تدابیری را برای تعویض و نوسازی ناوگان حمل ونقل شهری لحاظ کنند و به مسئله طرح اسقاط ماشین آلات فرسوده باری روی بیاورند .  

 

گروه صنعتی ماموت یکی از بزرگترین و نام آشنا ترین گروه خوردوسازی ایران نماینده رسمی و انحصاری محصولات اسکانیا سوئدی می باشد که در سال 1388 به عنوان نماینده انحصاری خدمات پس از فروش کامیون های اسکانیا در ایران فعالیت خود را آغاز کرده و در حوزه فعالیت تولید و خدمات پس از فروش کامیون های اسکانیا مشغول به فعالیت می باشد .

 

در این طرح که قرار داد 5 هزار دستگاه کامیون و کشنده بین سازمان راهداری و شرکت بهینه سازی مصرف سوخت به نمایندگی از دولت با شرکت ماموت منعقد شد که در طرح نوسازی کامیون های فرسوده کامیون و کشنده های ماموت جایگزین 65 هزار دستگاه کامیون فرسوده با سن بیش از 35 سال خواهد شد.

کامیون های اسکانیا با بهره گیری از موتورهای یورو 6 به گونه ای طراحی و ساخته شده اند که خروجی هوا از ورودی هوا پاک تر و با به کارگیری از به روزترین تکنولوژی های روز دنیا توانسته بهترین جایگزین برای خودروهای فرسوده کشور باشد. هدف ما در این طرح نوسازی ناوگان حمل ونقل و کمک به کاهش میزان آلودگی هوا می باشد.تعویض کامیون فرسوده یکی از مهمترین طرح های اجرایی گروه صنعتی ماموت دیزل در صنعت خودرو می باشد.

متقاضیان عزیز اسقاط کامیونهای فرسوده خواهشمند است با مطالعه دقیق مطالب و اخذ مشاوره رایگان نسبت به ثبت نام واسقاط کامیونهای فرسوده خود اقدام نمائید.متقاضیان ثبت نام کامیونهای فرسوده میتوانند با مشاورین سایت ما در تماس باشند و از شرایط این طراح مطلع شوند.